Váš veľký deň sa blíži a vy ešte nemáte všetko pripravené? Tak šup do toho!

Príprava svadby dá poriadne zabrať. Navyše všetko zvládnuť tak, aby ste sa z toho nezbláznili, je naozaj náročná úloha, a to ako pre nevestu, tak i pre ženícha a dokonca aj pre ostatných členov rodiny, teda najmä pre svadobných rodičov.

Nevesta ženích kráčajú po kostole a držia sa za ruky.jpg

Drobnosti riešte včas

Svadobné oznámenia, poháre, pierka pre svadobčanov, menovky na stoly a ďalšie drobnosti, by ste mali začať riešiť čím skôr. Mnoho ľudí si povie, že ide o veci, ktoré vybaví za chvíľku. Áno, to je nepochybne pravda. Ak si však spočítate všetky chvíľky dokopy, zistíte že na všetky prípravy potrebujete pomerne dosť času. Kedy je teda vhodné obdobie riešiť tieto záležitosti? Čím skôr, tým lepšie. Pokojne aj ihneď potom, ako vás váš milovaný požiada o ruku.

Týždeň pred svadbou odpočívajte

Ak si chcete svoj svadobný deň naozaj užiť, týždeň pred ním choďte na dovolenku alebo sa len tak povaľujte na gauči. To platí o oboch, teda ženícha i nevestu. Aby ste si takýto luxus mohli dopriať, musíte mať samozrejme všetko hotové. Preto nezabúdajte na predošlé riadky a veci riešte včas.

Pre nevesty– niekoľko dní odpočinku pred vašim dňom D, sa nepostará len o to, aby ste boli v pohode po psychickej stránke. Stres a zhon sa totiž výrazne odrazí aj na vašej pleti či kvalite vlasov. No a počas svadobného dňa chcete určite vyzerať čo najlepšie. Tak na to myslite v dostatočnom predstihu.

Muž v smokingu a žena v svadobných šatách sa držia za ruky a kráčajú po meste.jpg

Nehádžte všetko na svoje plecia

Ak sa nechcete zo svojho svadobného dňa zblázniť, snažte sa drobné úlohy a povinnosti zveriť do rúk druhých. Prevoz svadobčanov, organizácia pri stolovaní a tak ďalej, môžu pokojne vyriešiť aj vaše kamarátky, kamaráti či rodičia. V svadobný deň by ste si mali hlavne užívať a nie riešiť to, kto si kde sadne alebo ako sa dopraví do kostola. Ak vám zvýši niekoľko eur navyše, môžete si zohnať aj niekoľko brigádnikov. Zaplatíte im všimné a oni sa na oplátku postarajú o všetky potrebné veci.