V NFL nestačí dobrý útok

Útok New England Patriots podal na tohtoročnom Super Bowl naozaj výnimočný výkon, produkovali takú hru, na ktorú je naozaj málo tímov schopných a robili to proti najlepšej obrane ligy, ktorí nemohli pri nich ani len čuchnúť. Pravdepodobne to bol najlepší výkon útoku všetkých čias nielen v histórií Super Bowlu, ale aj celej NFL od tímu, ktorý nakoniec predsa len prehral.

fotbalisté

New England Patriots bol prvým tímom v histórií NFL, ktorý prehrali takým spôsobom, že získali viac ako 600 yardov, presnejšie nazbierali 613 yardov, čo je presne o 15 yardov viac od doterajšieho držiteľa rekordu, kým bol San Francisco 49ers, ktorí získali 598 yardov keď v roku 1992 hrali proti Buffalo Bills, vtedy prehrali 34 – 31.

míč

Keby sme to brali tak, že americký futbal sa nehrá na počet yardov, môžeme si ešte všimnúť, že ani raz neskončili New England Patriots svoj drive puntom a to hovorí za seba. Šesť driveov skončilo ziskom bodov, raz nedali field gól, raz sa hra skončila fumbleom, raz sa im nepodaril štvrtý pokus, no a raz ich zastavil polčas a raz koniec zápasu. Samozrejme stáva sa, že občas prehrajú aj tí, ktorým sa darí a celý zápas nepuntujú, ale vtedy sa niektoré hry končia interceptionom.
V histórií NFL sa tiež nestalo, že tím prehral zápas po tom, čo nemal ani punt ani interception. Len jeden tím bol na tom tak pred New Englandom Patriotsom, že nemal za zápas ani jeden punt, ale pritom mal jeden interception a predsa prehral. Stalo sa to v roku 2003 tímu Kansas City Chiefs proti Indianapolis Colts v základnej časti, zápas sa skončil 38-31.

Keď sa pozrieme na to, že s 33 získanými bodmi prehralo už veľa tímov, ale ani jeden v Super Bowl máme tu ďalší rekord. Štatistika tých tímov, ktorý v poslednom desaťročí získali tak 33 bodov je nasledovná: 67 – 12 (0,848). Teda útok Patriots naozaj urobilo všetko pre víťazstvo, obrana však nevedela robiť s útokom Philadelphie Eagles nič.