Kvalitná strava- spokojná mačka, spokojný majiteľ

Po tom, ako sa ku mne dostal môj kocúr, som začal intenzívne riešiť, čím ho kŕmiť. V chove mačiek som nebol obzvlášť zbehlý, takže to bola pre mňa novinka. Keďže som mal skúsenosti v oblasti výživy psov, bolo mi jasné, že kupované granuly, alebo konzervy nie sú najlepším riešením ani pre mačky. Preto som sa rozhodol túto tému trošku preštudovať a zo svojho kocúra som urobil pokusného králika. Aký bol výsledok môjho experimentu? Možno budete prekvapení.

kočka domácí
 
Granuly
 
Najprv som vyskúšal kŕmiť viacerými značkami granúl. Kocúr bol zdravý, mal pomerne peknú srsť a ani tráviace ťažkosti, ako je hnačka sa neobjavovali veľmi často. Čím menšie a farebnejšie granulky, tým viac mu chutili. Problém bol ale to, že keď ich mal v miske celý deň, stále večer začal vymýšľať hlúposti, pretože nemal jeden moment, kedy mohol „loviť“ svoju korisť. Ak som mu ich nasypal do misky v konkrétnu hodinu, zjedol zopár guľôčok a pokračoval v demolácií bytu.
 
Konzervy
 
Konzervy mali lepší efekt. Na ne sa doslova vrhol. Keď som si ale prečítal ich zloženie, nebol som úplne spokojný. Konzervy s tým správnym zložením stáli toľko, že by mi neostali financie na moju stravu. Navyše sme bojovali s hnačkou, a to doslova každý tretí deň. problémom bolo aj to, že bol stále hladný, začal vyťahovať vrecúška z tašiek a rozhrýzol všetko čo mu prišlo do cesty. To pred tým nikdy nerobil. Preto som pochopil, že musím kŕmnu dávku zvýšiť. To už ale opäť išlo do financií.

kocourek
 
Surové mäso
 
Treťou možnosťou bolo surové mäso. priznám sa, že spočiatku som mal isté obavy. Nevedel som, či kocúr zvládne zjesť kosti bez toho, aby sa zadusil. Našťastie tento problém nenastal. Na kusy surového mäsa sa vrhal s takou radosťou, akú som uňho pred tým ešte nevidel. Kosti hravo rozhrýzol, hnačka sa od vtedy neobjavila, srsť je krásna a skončila aj demolácia bytu, pretože poriadny kus hovädzieho ho dokáže zabaviť na celé hodiny. Po tom ako sa nažerie, príde na rad večerná hygiena a dlhý spánok.