Pomôže každá drobnosť. Napríklad LED technológia

Našej planéte dávame zabrať už aj tak viac než dosť. Skúste sa nad tým niekedy zamyslieť. Mám však na mysli také to, ozajstné zamyslenie. Viete, všade sa o tom hovorí, všetci vieme, že treba šetriť s vodou, elektrickou energiu, menej jazdiť autom, neprodukovať toľko odpadu a hlavne odpadky triediť. Niektorí z nás to robia preto, lebo sa to má, druhí to nerobia vôbec. Či už patríte do jednej, alebo do druhej skupiny, váš prístup nie je úplne ideálny. V prvom rade by ste si totiž mali uvedomiť, prečo by ste k našej planéte mali pristupovať s ohľadom. To je však niečo, čo vám nemôže nikto naordinovať. Musíte na to prísť jednoducho sami. Preto sa nebudem venovať filozofickým úvahám, ale konkrétnym riešeniam, ktoré môžu životnému prostredie veľmi pomôcť. Zameriam sa konkrétne na elektrickú energiu, ktorí mnohí vnímajú ako niečo, čo prírode neškodí.Človek drží v dlani model planéty

Začnem krátky vysvetlením. Viete ako vzniká elektrina? Poznáme viacero spôsobov, no pri každom z nich, dochádza k nadmernému znečisťovaniu ovzdušia.

Elektrina môže byť vyrobená z:

  1. Obnoviteľných palív, teda napríklad z biomasy, dreva a iných prírodných odpadov
  2. Neobnoviteľných zdrojov, teda z ropy, uhlia či z jadrového paliva a plynu
  3. Z obnoviteľných zdrojov, teda z vetra alebo z vody ( jedine tento spôsob môžeme označiť za naozaj ekologický, pretože pri ňom nedochádza k páleniu znečisťovaniu ovzdušia )

alternative-energy-background-blue-1036936
Ako teda problém s nadmerným míňaním elektrickej energie vyriešiť? Rada, že treba šetriť, nie je úplne postačujúca. To snáď uznáte. Veď asi neprestanete kúriť, svietiť či sa kúpať. Z môjho pohľadu však dnes existujú technológie, ktoré dokážu ušetriť kvantá elektriny. Áno, hovorím hlavne o LED žiarovkách https://www.ledprodukt.sk/67-led-ziarovky, ktoré sú úsporné tak, že za elektrinu v podstate prestanete platiť. Navyše ich nemusíte vymieňať každého pol roka, takže prirodzene vytvárate menej odpadu.