Metalická krása

Rok 2017 môžeme z hľadiska módy nechtov nazvať aj
extravagantným. Na nechtoch prevažovali pestré a živé farby, ženy preferovali farebnú a veselú manikúru, ale záujem bol aj o klasické trendy v odtieňoch sivej, limetkovej, béžovej či fialovej, ktoré určovali trend roka 2017.
Niektoré svetové hviezdy sa stali inšpiráciou v nechtovom dizajne roka 2017. Medzi najvýraznejšie patrili aquarium nails, ktoré sa vyznačovali množstvom „plávajúcich“ trblietok, čo na pohľad vyznelo ako akvárium. Novinkou bol aj Gaga štýl, v ktorom prevažovali hlavne kamienky a trblietky.

manikúra

Metalický štýl bol „top“
No najobľúbenejším bol metalický štýl. Zlaté, chrómové či strieborné farby na nechtoch sa miešali do rôznych zostáv a štruktúr a vytvárali chladnú krásu. Z týchto farieb vynikala manikúra v chrómovej farbe. V roku 2017 bolo na výber mnoho štýlov manikúry, záležalo len na ženách či dievčatách, ktorým smerom sa vydajú. Tak ako v móde, aj nechtový dizajn je čisto subjektívny výber.
Na pohovor do nového zamestnania alebo na podobné akcie je však vhodná hlavne klasická manikúra. Módne výstrelky a úlety by v práci nepôsobili seriózne a spoľahlivo, jednoducho sa len spoľahnite na prirodzenú krásu a v tomto duchu si upravte aj nechty. Použiť môžete neutrálne alebo priesvitné odtiene lakov.

lak na nehty

Poistka proti poškodeniu
Nechty by nemali byť veľmi dlhé, trendom sú skrátené dĺžky. Príliš dlhé pazúry už dávno vyšli z módy, a navyše pri práci sú nebezpečné a tiež si rýchlo môžete poškodiť lak. Nechty by mali mať správny tvar, v móde sú okrúhle alebo mierne oválne tvary. Tieto patria medzi najpraktickejšie, naopak hranaté tvary sa môžu v rohoch kedykoľvek zalomiť. Manikúra by mala v nepoškodenom stave vydržať aspoň desať dní. Na to, aby vydržala čo najdlhšie, treba pod lak nanášať najprv podkladovú bázu, potom samotnú farebnú vrstvu laku a výsledok si treba poistiť opätovným nanesením priesvitného laku. Okrem toho, že dizajn na nechtoch ochráni, dodá mu aj lesk. Široký výber lakov a manikúr nájdete v e-shopoch.