Ktorý typ moto prilby zodpovedná vašim nárokom?

Niektoré veci majú spoločné začínajúci ako aj skúsení či dokonca profesionálni jazdci na motorke. Je to predovšetkým nutnosť byť zodpovedný z hľadiska bezpečnostnej stránky a výbavy. Jej prioritnou časťou je v tomto smere vlastnenie zodpovedajúcej moto-prilby.Motorkár jazdí po ceste
Vo všetkých zmienených prípadoch je ideálne a vlastne doporučené, aby sa konkrétna prilba prispôsobila vašim špecifickým nárokom, respektíve vášmu typu jazdy, trase a samozrejme motorke. Pre začiatočníka tu možno vzniká hneď niekoľko otáznikov, zatiaľ čo skúsený jazdec už detailne vie, aké vlastnosti konkrétne hľadá. Vo všeobecnosti je ale vhodné najskôr začať tým, na aký typ prilby sa vlastne chcete orientovať a následne mu venovať konkrétnejšiu pozornosť z hľadiska vlastností ako napr. vnútornú výbavu, technickú výbavu, materiál, komfortné nosenie, atď.
Treba myslieť na to, že tento bezpečnostný prvok bude vašim pravidelným spoločníkom. Preto je prioritne dobré vedieť, či máte napr. v pláne jazdiť po meste na skútri, vyššou rýchlosťou po diaľnici alebo váš čaká náročný prírodný terén,… takisto akou rýchlosťou, po akých trasách a na akej motorke máte v pláne jazdiť. Podľa toho si potom vyberiete vhodnú kategóriu.
Helmy na skútersú otvorené a pohodlné do mestského terénu pri nižšej rýchlosti, kedy vám do tváre nešľahá silný vietor. Chránená je vrchná časť hlavy, avšak brada a spodná časť zostávajú nepokryté, čo je na jednej strane pri jazde na slabšom motocykli komfortné, pri vyššej rýchlosti zasa riskantné a nepohodlné.
MX helmy (motokros)sú viditeľne športovým modelom, výbornou ukážkou sú AIROH prilby kategórie MX. Motokrosový dizajn chráni prioritne prednú časť hlavy a kryje bradu. Väčšinou sú vybavené „šiltom“ čo chráni zrak a je vhodné k nim nasadiť vhodné okuliare.Profesionálni motorkári
Integrálne helmysú charakteristické svojou „uzavretosťou“ a perfektnou ochranou hlavy i tváre na všetky spôsoby. Sú vhodné k rýchlejším strojom po diaľnici, takisto k športovým okruhom.
Otvorené helmynechránia bradu, avšak sú relatívne pohodlné a vhodné pre plnohodnotný zážitok z rekreačnej jazdy. Navyše ponúkajú zaujímavé dizajnové variácie.