Casey Neistat a jeho vlog

Casey Neistat začal ešte pred érou youtube, kedy vzniklo virálne video, ktoré kritizovalo prístup spoločnosti Apple ku životnosti batérií na Ipodoch. Video kritizovalo fakt, že spoločnosť odmietala vymeniť batériu na Ipode a požadovala aby si zákazník radšej kúpil nový. Video sa stalo virálnym a on sa navždy zapísal do pamäte ako rebel, ktorý hovorí veci nahlas a bojuje za práva spotrebiteľov.

fcb
 
Prvý úspech na youtube
 
Jedno z prvých úspešných videí, ktoré Casey Neistat nahral na vtedy ešte nie tak známu video platformu vzniklo keď dostal pokutu zato, že nejazdí na bicykli po vyznačených cyklotrasách. Policajt mu vtedy povedal, že na bicykli má jazdiť len po cyklotrasách. Preto natočil video, kde jazdí len po spomínaných trasách a pritom naráža na rôzne objekty ako sú značky, odpadkové koše, ktoré sa nachádzajú v líniách týchto cyklotrás. Video malo vyjadriť neorganizovanosť cyklopremávky v New Yorku a nulovú toleranciu polície. Bol to fenomenálny úspech s miliónmi pozretí.
 
Úspešne vlogy
 
Casey sa jedného dňa rozhodol, že začne robiť vlog. Povedal si, že vydrží robiť jeden vlog každý deň, pokiaľ ho to neprestane baviť. Trvalo to vyše roka a pol. Počas tohto obdobia nazbieral milióny odberateľov a stal sa tak legendou Youtube. Známym sa stala jeho charakteristická strihová skladba, kde spájal časozbery s rýchlymi strihmi panorámy New Yorku, ako aj vyobrazenie hektického a šialeného života vloggera. Stal sa aj objektov plagiácie a mnoho mladých začínajúcich tvorcov kopíruje jeho štýl.

šperk
 
Svoje vlogy ukončil a začal publikovať videá menej často až sa po chvíľke zasa vrátil ku každodennému vlogu. To však trvalo len nejaký polrok. Teraz vydáva videá sporadicky, každé dva týždne. Všetci však dúfajú, že sa vráti s každodennou dávkou dobrej nálady, ktorá sa odráža v jeho videách. Všetky jeho videá sú dostupné na jeho kanáli na Youtube, ktorý nesie jeho meno.