Improvizujte vo veľkom

Všetci to poznáme. Ranný zhon, vstávanie, stretnutie v práci. Zrazu sa dozviete, že ten projekt mal vyzerať úplne inak, mal byť lepšie prepracovaný, no Vašou jedinou výhovorkou je, že nebol dostatok času. Nabudúce si budete musieť odriecť čas strávený s rodinou, alebo relax v húpacej sieti s kávičkou na stolčeku a knihou v ruke. Znova nebudete mať čas prerobiť tú kúpeľňu podľa Vašich predstáv.

robot

Je čas na zmenu
Prečo ľudia robia čo chcú, keď sa stanovil presný harmonogram? Ľudia sú slobodné bytosti, dovoľte si aj vy trocha slobody a nebuďte na seba takí prísni. Nikdy nevychádza všetko tak ako by sme chceli, pretože čato ani naše predstavy nie sú dokonalé.

Improvizácia – šiesty zmysel
Predstavte si moderátorov v rádiu. Často si hovoríme, že tak dobre sa ani nedá reagovať. Toľko energie, ktorú investujú do roprávania, toľko príbehov, toľko nadšenia. Veď to musia mať nacvičené! Nie. Oni prijali improvizáciu za súčasť ich života, súčasť ich práce, to preto sa dostali tak vysoko a je ich počuť každý deň vždy v rovnaký čas. No a teraz sa na to pozrime z pohľadu každodenného života. Nikdy sa mi nedostane vysnívaného odpočinku na tej novej terase plnej kvetov, ktorú som vždy chcela… Prečo si ale nespravíte vlastnú záhradku s vlastnými kvetmi, vlastným kreslom. Áno, nie vždy sa podarí zohnať peniaze na novú terasu, ale niekde začať treba.

mozek

Premieňajte si zdanlivo skazené situácie na dokonalo rôznorodé puzzle –
Jednotvárnosť zabíja. Že preháňam? Pozrite sa na obyčajného človeka. Ráno vstane, ide do práce, pracuje až k zodratiu, ide domov a vie Vám zrekapitulova každú sekundu svojej práce, presne naplánované prestávky, stretnutia… Ale ak sa niečo pokazí? No nie je nadšený, že zažíva trošku dobrodružstva a môže prísť domov k rodine skôr, prekvapiť ich? Myslím, že určite je! No a my máme mnoho situácií, ktoré nevychádzajú, ale my sa len sťažujeme. Improvizácia by mala patriť medzi základné ľudské vlastnosti, predsa každý človek má právo na šťastie a na to byť po celom dni znova sám sebou. Aspoň na chvíľku.
Skúste si život trocha viac užívať. Veď je iba jeden! Prechádzajte sa, bavte sa, organizujte párty, zavolajte priateľom zo strednej, vezmite svoju polovičku na večeru pri sviečkach, buďte sami sebou. Buďte jednoducho šťastní…