Ako sa zbaviť hlodavcov účinne a humánne

Ja osobne som veľkým milovníkom zvierat. niekedy to fakt preháňam, to musím uznať. Napríklad aj vtedy, keď sa jedná o hlodavce, ktoré sa mi dostanú do chalupy. Neviem si totiž predstaviť, že by som tieto tvory chytil do pasce, na lepidlo, alebo do fľašky s vodou. Aj preto už dlhé roky vymýšľam spôsoby, ako sa myší a iných potvoriek zbaviť tak, aby nemuseli prísť o život. Dovolím si povedať, že s tým mám už bohaté skúsenosti, s ktorými by som sa s vami rád podelil.

hlodavec
 
Nakŕmte ich
 
Teraz si asi poviete, že toto riešenie nie je vhodné pre žiadneho triezvo zmýšľajúceho človeka. Som síce extrémista, no zároveň sa považujem za celkom duševne zdravého a môžem vám dôveryhodne povedať, že tento spôsob naozaj funguje. Myši a iné hlodavce sa totiž do našich príbytkov netlačia preto, že nám chcú uškodiť, ale za cieľom nájsť potravu, alebo sa na zimu skryť pred mrazom. Preto som sa ich pokúsil prekabátiť. Približne dvesto metrov do mojej chalupy, som medzi krovie umiestnil starý plynový sporák. Zahádzal som ho konármi a do vnútra som ešte napchal noviny a niekoľko kusov starého oblečenia. Kuchynský odpad, teda šupky so zemiakov, zeleniny alebo staré pečivo, nevyhadzujem do koša, ale do tohto sporáka. Stále keď k nemu prídem prichytím aspoň desať jedincov ako hodujú na mojich zvyškoch. Navyše v zime, sa zvyknú vo vnútri aj skryť. Od kedy robím toto prikrmovanie, som v chate myš načapal iba dvakrát.

mourek
 
Mačka to vyrieši za vás
 
Aj keď hovorím, že by som ani hlodavcom nedokázal ublížiť, v prípade, že ich uloví mačka to vnímam trošku inak. Predsa len ide o prírodu, takže to mi až také výčitky svedomia nespôsobuje. Na chalupu som si teda zadovážil dve mačky. V podstate som si ich nezadovážil, ale prišli samé. Od tohto momentu som hlodavce už ani nevidel, a to nie len vo vnútri, ale aj na záhrade. Aj keď tieto dve micky nepatria k tým najväčším lovcom, ich pach je absolútne všade a ten pravdepodobne hlodavce dostatočne odrádza.