Huawei stavia 5G modem do procesora Kirin 990.

Najnovšia známa sada čipov Kirin 990 od čínskej spoločnosti Huawei bude obsahovať verziu so vstavaným 5G modemom a ponúkne zvýšenie rýchlosti v porovnaní so svojím predchodcom. Spoločnosť dnes oznámila na pódiu IFA 2019. Procesor s 7 nm obsahuje modem, ktorý podľa spoločnosti ponúka spolu s ôsmimi procesorovými ARM Cortex maximálnu rýchlosť sťahovania 2,3 GB / s maximálnu rýchlosť prenosu 1,25 GB / s.Mobil Huawei..jpg
Firma okrem šetrenia vesmíru tvrdí, že používanie jediného čipu by malo zvýšiť efektivitu telefónov v porovnaní s procesorom aj samostatným modemom.
Čínsky známy Gigant oznámil nový procesor len pár dní potom, ako Samsung oznámila svoju vlastnú čipovú sadu 5G, Exynos 980. Medzitým sa neočakáva, že Qualcomm vydá kombinovaný procesor a 5G mod až do budúceho roka. Chipmaker MediaTek má tiež vlastnú čipovú sadu 5nn 5 gigabajtový, ktorú ohlásil už v máji.
Rovnako ako čip od Exynos a od Samsungu, verzia päť gigabajtový Kirin 990 nepodporuje mmWave päť gigabajtový. Firma uviedla, že sa rozhodla vynechať túto technológiu, pretože sa používa hlavne v USA, kde HU v súčasnosti nepredáva svoje zariadenia. Namiesto toho zamiera svoju pozornosť na variant 5GHz s frekvenciou 6 GHz, ktorý sa vo väčšej miere používa po celom svete.mobilní telefon.jpg
Známy Hardware 990 sa do značnej miery spolieha na dizajn čipov Arm pre prvky CPU aj GPU. Vzťah giganta s britským návrhárom čipov sa však začiatkom tohto roku, keď USA uvalila na čínskeho giganta, ocitli sa v nepokojoch. Krátko po rozhodnutí BBC News informovala, že ARM nariadila svojim zamestnancom prerušiť vzťahy s Huawei. V súčasnosti nie je jasné, aký to bude mať dopad na budúcich interných spracovateľov giganta.      
Známy čínsky gigant hovorí, že hardware Kirin 990 bude poháňať najnovší vstup do série zariadení Mate firmy, ktorá ma byť oznámená 19. Septembra.