Ako byť elegantná a výrazná zároveň

„Elegancia je nudná!“ S takouto vetou sa môžete stretnúť najmä u mladých slečien alebo u tých, ktoré sa chcú odlíšiť od davu. Eleganciou sa však od davu odlíšiť môžete, a to naozaj poriadne. Stačí vedieť ako na to a verte, že to nie je až tak náročné a komplikované. Žena s blond vlasmi, pehami a v čiernom tričku stojí vo vetre.jpg

Elegancia nepozná extravagantnosť

Na začiatku sa pozrieme na šperky. Tie totiž dokážu pomôcť akémukoľvek outfitu. Dnes je veľmi náročné povedať, čo je už extravagantné a čo naopak, ešte „normálne“. Hranice sa posúvajú všade, čo platí stopercentne aj v móde, preto to nie je až tak jednoduché určiť. Ak nosíte rada extravagantné šperky, pri elegantnom štýle, by ste na nich mala zabudnúť. Nemajte strach, dostatočne výrazná a originálna, budete aj s klasickými šperkami, ako sú napríklad dámske strieborné náušnice, pekná strieborná retiazka alebo prsteň.

O striebre nehovoríme len tak, pre nič – za nič. Šperky z tohto kovu, patria k elegancii ako mlieko ku káve. Ide naozaj o neoddeliteľnú kombináciu, ktorú by ste si mala čím skôr obľúbiť. Striebro je lesklé a trblietavé, takže dokáže pozdvihnúť aj ten najnudnejší outfit.

Okrem striebra je vhodná aj menej výrazná a najmä kvalitná bižutéria, drahokamy a zlato. Ak chcete pôsobiť naozaj elegantne, snažte sa hlavne o to, aby všetky vaše šperky a doplnky, vyzerali naozaj kvalitne a nie lacno. Platí to aj o kabelke, topánkach, opasku, šatke alebo pokrývke hlavy.
Mladá žena s hnedými vlasmi má v uchu striebornú náušnicu s perlami.jpg
Subtílnosť je nutná

Ak chcete pôsobiť elegantne, no zároveň dostatočne výrazne a originálne, samozrejme, že takýto efekt nedosiahnete len pomocou správne zvolených šperkov. Veľmi dôležité je aj vaše oblečenie a ostatné doplnky. Elegancia má jedno hlavné pravidlo, a to, že by mala byť subtílna. Potom, ako sa oblečiete, by ste mali pôsobiť vyslovene jednoliato. Šmrnc a punc originality, outfitu dodáte práve pomocou šperkov, ktoré sme rozoberali vyššie.