Čo ak budete mať problém s kanalizáciou vo vašom bývaní?

Vieme, že je niečo zle a niečo s našim bývaním nie je v poriadku, ak vidíme problémy s odtekaním v umývadle, ale napríklad aj v kuchynskom dreze, vo vani a na toalete. Je to rušivý faktor komfortného a funkčného bývania, ktorý potrebujeme odstrániť. A práve až vtedy mu začíname venovať pozornosť. Lenže nie vždy si s tým vieme rady.

umývadlo, kúpelňa

A preto aj v tomto prípade platí, že ak sa človek snaží ušetriť na zavolaní odborného servisu, prakticky môže akurát tak prerobiť a takisto vystaviť svoje priestory nepríjemnej situácii. V takomto prípade sa preto radšej oplatí kontaktovať krtkovanie AB-Krtkovanie a spoľahnúť sa na prácu odborníkov, nie je to žiadna hanba!

Pomyslite na to, že odborná práca vás behom chvíle dokáže zbaviť nepríjemných faktorov, k akým sa radí napríklad hnusný zápach a usadená špina v kanalizácii. Sú to služby, ktoré v danej situácii vyriešia tento problém, ktorému sa žiaľ nevenuje dostatok pozornosti. Aby sme však tomu predišli, svoju ruku k dielu priložme aj my tým, že si budeme dávať pozor na veci, ktoré túto neželanú situáciu spôsobujú.

kuchynský drez

Ako sa im vyhnúť?

Sú to napríklad vlasy a chlpy, čo môžu upchať odtok. Ráno sa potrebujeme upraviť, oholiť a očesať, pritom asi ale málo rozmýšľame na tým, či s chumáčmi vlasov (a chlpov) spôsobíme nejakú škodu. A pokiaľ ide o väčšie chumáče tak áno, spôsobíme. Vždy je lepšie, ak sa uchytia do sitka a následne vyhodia do koša, než by sme ich splachovali.

Rovnako prichádzame pravidelne do kontaktu s olejom a s mastnotami z jedál. A riešenie môže byť podobné. Radšej si nájdime minútu času a prelejme ich do nádoby, ktorú následne môžeme odovzdať na špecializovaných miestach, napr. na benzínovke.

A podobná situácia sa týka aj samotných zvyškov jedál. Ak umývame riad, myslíme si, že takýto „menší odpad“ spláchneme do drezu a bude pokoj. Opäť však vravíme o škodlivom faktore. Nedojedené zvyšky patria do koša.