Čo je to libido a prečo sa počas života znižuje?

V nejednom prípade sa stretneme s pojmom libido a z laického hľadiska vieme, že sa ním označuje niečo ako chuť na sex. Je to túžba po pôžitkoch, ktoré so sebou prináša jedine sex, v stručnosti ide o prirodzený sexuálny pud. Ten je však u niekoho vyšší a u niekoho nižší, pričom v súčasnosti nemalé percento mužov ako aj žien trápi znížené libido a s ním znížená chuť k intímnostiam a k sexuálnemu životu.A to zároveň značí určitý chýbajúci bod v partnerskom živote.

  • Libido sa v nás formuje na základe nášho podvedomia, biológie a sociálnych vzťahov.

zamilovaný pár na lavičke

Teda počas života sa môže meniť, väčšinou má však tendenciu slabnúť na základe mnohých faktorov. Niektoré faktory ako napríklad ochorenie alebo stúpajúci vek sa ovplyvnia ťažko. Nastaviť sa na zdravšiu životosprávu alebo minimalizovať veci, ktoré nás pravidelne stresujú a tvoria v nás nervozitu, tieto faktory však v prípade záujmu ovplyvniť dokážeme.

S nastavením zdravšieho životného štýlu, obmedzením škodlivých faktorov a správnym stravovaním dokážeme libido udržať v zdravej miere. Účinným pomocníkom ale vie byť takisto viagra bez receptu Forcex s funkčným zložením založenom na prírodnej báze. Voľne dostupné doplnky stravy s účinným zložením vám zvýšia fyzickú a psychickú vitalitu, zvyšujú hladinu dôležitého hormónu (testosterón) a spolu s ním prirodzene zvyšujú chuť na sex. Výsledkom je následne aj zdravšia a kvalitnejšia erekcia.

starý muž, srdce

Podstatnú úlohu v tejto súhre zohrávajú hormóny, u mužov je to hlavne testosterón.

  • Jeho hladina v tele narastá počas puberty a rast sa zastaví asi v 20-tom roku života. Následne už pomaly klesá a spolu s ním klesá tiež libido.

Pochopiteľne výraznejšie zmeny začnú byť badateľné až o niekoľko rokov neskôr, hlavne okolo 60-ky, u niekoho aj skôr. Pod vplyvom škodlivých faktorov sa môže hladina tohto hormónu znižovať rýchlejšie a problémy v danej oblasti pocítime aj v mladšom alebo v strednom veku.