5 tipov, ako byť šťastná

Buďte sama sebou. Na nič sa nehrajte. Koniec koncov, človek sa nedokáže pretvarovať večne. Ak si priznáte, že nie vždy dokážete udržať úsmev na tvári, niekedy sa vám chce hnevať alebo plakať, budete sa cítiť lepšie a dokonca i vaše okolie. Uvidíte, pochopí to. Nie sme predsa stroje. Máme city, máme pocity, a treba to všetko niekedy skrátka vypustiť von.

kráska

Robte to, čo vás baví. Pochopiteľne, každá z nás má mnoho povinností, ktoré treba urobiť a až tak na rad môže prísť oddych, zábava a relax. Každý oddychuje inak, niekto preferuje oddych pasívny a niekto aktívny. Dôležité je ale robiť to, čo vás baví. Ak rada beháte, plávate, hráte tenis, či sa korčuľujete, robte to. No a čo, že vás manžel beh neznáša. Vezmite kamarátku alebo vaše deti, prípadne choďte samy. Hlavné je, aby vás to bavilo a konečne ste si oddýchli!

Nezahlcujte sa zbytočnosťami. Máme tým na mysli, aby ste zbytočne neriešili neriešiteľné. Ak sa vám posťažuje kamarátka s osobným problémom, ale vy jej skrátka pomôcť nemôžete alebo neviete, netrápte sa. Vypočujte ju. Dajte jej najavo, že ju vypočujete kedykoľvek. Nemyslite na to, že má teraz problémy a vy nutne musíte zasiahnuť. Nie je to vaša povinnosť a zbytočne sa trápite a beriete si na ramená aj to, čo by ste nemuseli. Takto šťastná nikdy nebudete!

Smejte sa a často. Aj keď máte deň blbec, aj keď vás nahnevala šéfka či vaše deti, nájdite si aspoň malú chvíľku, aspoň pár minút, kedy sa zasmejete. Verte nám, smiech lieči! Pozrite si komédiu, zahrajte sa s deťmi, choďte s kamarátkami von a bavte sa, hlavne, aby to bolo zábavné a vy ste sa smiali! Ideálne by bolo každý deň, ale pochopíme, že nie vždy sa nám chce. Ale ak to skúsite raz, verte či nie, vždy to budete vyhľadávať a váš deň tak bude omnoho krajší!

svoboda

Nesnažte sa byť dokonalá. To nikdy nefungovalo, ani fungovať nebude. Dokonalý nie je nikto. Niečo nám skrátka ide lepšie a niečo horšie. Ak ste skvelá vo varení, super! Ale ak vám nejde niečo v práci, netrápte sa. Nie ste preto ani horšia, a ani sa nemusíte považovať za otrasnú zamestnankyňu. Oceňte to, v čom ste dobrá, starajte sa o svoje kvality, zveľaďujte ich, buďte na ne hrdá. Ale nezabúdajte, buďte hlavne šťastná!