Ak si chcete pochutiť na najdrahších pochutinách sveta, tak pri niektorých budete musieť vybieliť svoj účet

Každý človek musí prijímať stravu každý deň a hneď niekoľko krát, takže sa snažíme túto položku prispôsobiť čo najviac svojim možnostiam. Niekedy však zatúžime aj po niečom výnimočnom, čo nemáme na tanieri každý deň, ale nie je to zadarmo. V nasledujúcich riadkoch nájdete najluxusnejšie pokrmy, ktoré sa dajú zjesť.
 Jedlo pre gurmánov.jpg

 • Šafran
  Pravý šafran je skutočne veľmi vzácny a je ho naozaj málo. To sa odrazilo aj na jeho cene, za jeden kilogram si pýtajú 7 800 eur.
 • Čaj drahší ako zlato
  V prípade, že ste milovník čaju a náhodou sa budete túlať okolo Buckinghamského paláca, tak neprehliadnite luxusný hotel Rubens, ktorý stojí neďaleko a zájdite tam na šálku čaju. Objednajte si golden tips. Je to čaj nad zlato, teda jeho cena, pretože šálka tohto zlatistého moku stoju 200 eur. Je špeciálne pestovaný na Srí Lanke, každý jeden lístoček prejde kontrolou a potom sa nechá vysušiť na zamate. Objednaný druh čaju vám čašník nasype do kanvičky a zaleje upravenou vodou.
 • Matsutake
  Známa hľuzovka už má konkurenciu, cenou sa jej priblížila čírovka, ktorú nazývajú aj matsutake. Ide extrémne vzácnu hubu, pretože v prirodzenom prostredí sa rodí iba minimálne a ani umelé pestovanie neprináša veľkú úrodu. Podľa jej kvality za ňu zaplatíte od 200 do 1000 eur za jeden kilogram.
 • Japonské hrozno

Hovoríme o hrozne, ktoré má najväčšie bobuľky na svete a jeho cena sa šplhá na štyritisíc dolárov len za jeden strapec. Z Japonska sa vyváža len minimálne, pretože množstvo, ktoré sa dopestuje, skonzumujú domáci milionári. Odroda sa volá Roman rubya patrí k neobyčajným odrodám tohto obľúbeného ovocia.Šafran chránený zákonom.jpg

 • Yubari
  Tento názov ukrýva druh melóna za 12 tisíc eur. Toto ovocie vašu peňaženku totálne vybieli. Výhradne sa pestuje na ostrove Hokkaido, podobne ako známa tekvica, ale tento Yubari je predsa len o niečom inom…
 • Ayam cemani
  Za týmto názvom sa ukrýva kura, no nie obyčajné, ale čiernej farby. To mu dodáva atraktivitu. Pochádza z Indonézie a odtiaľ ho vyvážajú do celého sveta. Jeden kus čierneho kuraťa vás vyjde na 2 500 eur.