Štyri dôvody prečo sa už teraz zamýšľať nad budúcoročnou dovolenkou v Spojených Arabských Emirátoch

Ak aj vy patríte k ľudom ktorý si dovolenku kupujú v predstihu určite by ste si mali nasledujúce riadky prečítať. Môžete tak ušetriť nie malé peniaze a dokonca si napriek tomu užiť luxusnú dovolenku. Je totiž známe že v čase mimo sezónu sú ceny pobytov omnoho lacnejšie ako tesne pre sezónou. Čo vás napadne ak spomenieme Spojené Arabské Emiráty? Slnko, voda, pláž, luxus. No skrátka dovolenková destinácia ako na mieru vyšitá práve pre vás.Cestovanie, Dubaj.jpg
 
Mrakodrap Burj Khalifa
 
Ak aj práve nepatríte k milovníkom vysokohorskej turistiky a zvyčajne sa vám zatočí hlava aj pri výmene žiarovky na strope. Rozhodne by ste mali pouvažovať aj napriek tomu nad návštevou Dubaja kde sa nachádza najvyššia budova na svete. Burj Khalifa je zo svojou výškou 828 metrov nateraz najvyššou budovou aká bola postavená.
 
 
A čo tak si zalyžovať?
 
Tam kde sú peniaze tam je nielen moc, tam je všetko na čo si len dokážete spomenúť. A preto ani lyžovačka nemusí byť pre vás tabu. Len si to predstavte. Do obeda sa slníte na Dubajskej pláži  a podvečer si odbehnete zalyžovať aby ste nestratili svoju lyžiarsku formu ani v lete. Nuž darmo, niekde proste vedia ako prilákať turistov.Nočný Dubaj.jpg
 
Pevnosť Al-Fahidi
 
V Dubaji ešte chvíľu zostaneme. Pevnosť AL-Fahidi je niečo kde si na svoje musí prísť každý skutočný milovník histórie. Okrem toho ako sa tak budete prechádzať staručkými uličkami tejto historickej skvostu, budete mať možnosť okúsiť aj staručký bazár z 20. storočia. Navyše je celkom možné že to budete práve vy kto výhodne nakúpi a prinesie si tak domov nielen spomienky ale aj malý darček na pamiatku.
 
Radšej do hôr?
 
Ak si chcete spríjemniť dovolenku niečom exotickým ale zároveň túžite po kopcoch a horskej turistike, nemusíte sa báť. Aj tu máme pre vás riešenie. A to v podobe Ras Al Khaimah. Čaká tu na vás okrem iného aj drsná príroda, trekové chodníčky či pohľad na nádherné skalné útvary aké by ste tu rozhodne nečakali. Nájdete tu totiž najvyšší vrch Emirátov a to horu Jebel Jais, meria úctyhodných 1934 metrov. Je to celkom dosť na krajinu kde je samá púšť, nemyslíte?