Protipožiarne dvere

Pocit bezpečia je jednou z najdôležitejších potrieb v živote človeka a kde inde by sme sa mali cítiť bezpečne, ak nie doma? Domov je útočisko, v ktorom chceme byť chránení pred vonkajším svetom. Našu pohodu však môže veľmi ľahko niečo narušiť. Nemusí ísť len o riziká číhajúce vonku, naopak najnebezpečnejšie sú práve tie, ktoré vznikajú priamo u nás doma. Pravdepodobne najčastejším rizikom sú požiare. Tie u vás dokážu v priebehu pár sekúnd rozpútať hotové peklo.

požiar v domácnosti

Čo najčastejšie spôsobuje požiare?

  1. Staré spotrebiče. Je pochopiteľné, že ľudia sa snažia čo najdlhšie využívať elektrické spotrebiče, ktoré vlastnia. Starým modelom však treba venovať zvýšenú pozornosť. Ak máte pocit, že sa prehrievajú alebo je na nich badateľná porucha, určite to nepodceňujte a zavolajte technika. V prípade menších spotrebičov sa oplatí zainvestovať a jednoducho kúpiť nové. Vyhnete sa tak možnému skratu a následnému požiaru.
  2. Sviečky sú v domácnostiach veľmi obľúbené. Najmä dámy majú tendenciu rozvoniavať miestnosti vonnými sviečkami. Uistite sa, že v blízkosti sviečok nie je nič horľavé, dávajte pozor na deti, aby ich nezhodili a hlavne nikdy neodchádzajte z domu, kým ich nezahasíte.
  3. Nabíjačky. V dnešnej dobe si život bez mobilných telefónov nevieme už ani predstaviť. Nabíjačka je samozrejmosťou v každej domácnosti, preto si treba dávať pozor na manipuláciu s ňou. V prípade poškodenia taktiež môže mať za následok skrat, z ktorého ľahko vznikne požiar.

požiar pri varení

Ako sa môžete pred požiarmi v domácnosti chrániť?

Jedným z riešení je kúpa alebo prenájom požiarneho alarmu, ktorý reaguje na dym a dokáže vás včas upozorniť na hroziace riziko. Ďalšou ochranou, do ktorej určite odporúčame investovať, sú protipožiarne dvere. Tie zaisťujú, že sa oheň nerozšíri tak rýchlo do ďalších miestností. Spoločnosť LM-mont ponúka protipožiarne dvere vyhotovené zo špeciálnej konštrukcie, ktorej systém je vybavený prvkami, vďaka ktorým sú odolné a ochránia vás pred požiarom. Stačí si len vybrať to správne vybavenie pre vás.