Prikázania pre našu pleť

Bojuješ s čiernymi bodkami a pupienkami? Trápi ťa lesklá pleť? Je tvoja pleť vysušená? Alebo sa ľahko podráždi?
Každý z nás bojuje s rôznymi nedokonalosťami, ktoré nás často trápia a kvôli ktorým, hoci aj zbytočne, strácame sebavedomie a pohľad do zrkadla sa mení na nepríjemný.

tvář.jpg

Internet, sociálne siete, diskusie, katalógy a brožúry častokrát ponúkajú veľké množstvo „babských“ rád, množstvo odborných rád, proste tipov, ako tieto „neplechy“ poraziť. A tu sa vynárajú otázky. Čo je lepšie? Ktorú možnosť si vybrať? Čomu veriť? Pomôže to? Zhorší sa to? A mnoho ďalších, kvôli ktorým hlavnú rolu začína zohrávať beznádej, netrpezlivosť, strach, hnev, smútok… Je možné sa na to dívať z dvoch pohľadov. Z dvoch rôznych strán.
Krása je často preceňovaná. Mnohí krásu vnímajú ako podstatnú zložku života. Veď medzi ľuďmi prevláda názor, že krásne ženy sú uprednostňované. Názor, že len krása je hlavnou prioritou pri výbere partnera. A práve pri tomto názore je potrebné si spomenúť na to, čo nám častokrát hovorievali naše staré mamy. „Z peknej misky sa nenaješ“, alebo „Nesúď knihu podľa obalu“. Skutočná krása nie je o vzhľade. Samozrejme, je podstatné starať sa o seba, dopriať si a vyzerať civilizovane. Ale oveľa dôležitejšie je sa cítiť dobre a ak už niečo robiť, tak to robiť hlavne pre seba nie preto, že to spoločnosť vyžaduje. Krása je vo vnútri. Niečo na tomto klišé predsa len bude.

maska.jpg

Ak by sme sa mali na to pozrieť z druhej stránky, starostlivosť o pleť je nesmierne dôležitá. Dôvodom ani nie je to, aby bola krásna a dokonalá ale najmä aby bola zdravá a vyživená. O pleť sa proste treba starať. A tu sa tiež vynárajú otázky, či je lepšie investovať do drahých produktov alebo sa držať názoru, že v jednoduchosti je krása a kúpiť si niečo lacnejšie ale možno efektívnejšie. Je pravdou, že pleť si zaslúži niečo oveľa lepšie a nie je na škodu, práve do toho investovať.
Sto ľudí, sto chutí. Je fajn sa riadiť dobrou radou kamarátky, lekárskym odporúčaním, článkom v časopise, dobrými skúsenosťami priateľov. Ale je potrebné myslieť na to, že čo vyhovuje iným, môže ale nemusí vyhovovať aj nám. Je to naozaj individuálne. A povedať konkrétne, či je lepšie si vybrať spomedzi drahých produktov alebo spomedzi lacných produktov sa proste nedá. Každý z nás musí nájsť svoju vlastnú cestu a vyskúšať po nej ísť. A ak nás zavedie do slepej uličky, kľudne sa môžeme obrátiť a vrátiť na začiatok. Stačí len vydržať a trpezlivosť sa taktiež zíde.
Ale existujú určité rady ako sa o svoju pleť správne starať. A to už s produktami, ktoré vám vyhovujú.
Základné kroky:

  1. Čistenie/Odlíčenie
  2. Tonikum
  3. Peeling
  4. Maska
  5. Hydratácia

Nezabúdajte na dobrý spánok a zdravú stravu. Ale viete čo je aj tak najpodstatnejšie? ZDRAVIE!