Perla Spojených Arabských emirátov – Dubaj

Známa metropola Dubaj leží na pobreží Perzského zálivu. Väčšinu obyvateľov v turistických miestach  prekvapivo netvoria pôvodní obyvatelia ale prisťahovalci, preto Vás neprekvapí ak stretnete najmä ľudí z Bangladéšu, Pakistanu alebo zo „západu“ .
Počas návštevy Dubaja by ste nemali vynechať významné historické pamiatky ale aj moderné stavby, luxusné hotely, nákupné centrá a v neposlednom rade aj známe pláže.

dubaj.jpg

Dubaj je dnes mestom, v ktorom vznikajú mnohé moderné geniálne i menej potrebné stavby. Medzi tie „zbytočné“ patria napríklad umelé ostrovy či množstvo nevkusných mrakodrapov v centre mesta.
Symbol Dubaja – mrakodrap Burj Khalifa sa svojou výškou 828 metrov a 162 poschodiami radí medzi najvyššie budovy sveta. Nachádza sa tu hotel Armani, luxusné apartmány, firemné apartmány, najvyššie postavená reštaurácia na svete a v  roku 2014 tu otvorili novú vyhliadku  AT THE TOP SKY. Vo výške 555 metrov ide o najvyššie položenú vyhliadku na svete.
Miracle Garden je súčasťou projektu, ktorý navrhol Abdel Naser Ranhal a je zapísaná aj v Guinnessovej knihe rekordov s najväčším počtom kvetinových záhonov a živých kvetov . Ďalšou zaujímavosťou je to, že každý rok sa môžu pýšiť vždy novými druhmi kvetov a najnovšie tu vyrástlo niekoľko pavilónov s motýľmi – Butterfly Garden.

abu dhabi.jpg

Mešita Sheikh Zayed Grand patrí medzi najväčšie mešity v Emirátoch. Miesto posledného odpočinku tu našiel jej navrhovateľ a zakladateľ šejk Zayed . Slúži najmä ako kultúrne a vzdelávacie centrum pre turistov a verejnosť, aby priblížil svetu islam a vytvoriť tak rešpekt medzi rôznymi kultúrami a ich náboženstvami. Je ako jediná mešita kde majú prístup aj turisti s iným vierovyznaním, treba však rešpektovať miestne a kultúrne zvyky , najmä čo sa týka oblečenia.
Ak Vás už nebaví leňošiť na pláži a ste vyčerpaní z horúceho piesku a vysokých teplôt máme pre Vás tip na schladenie. Čo poviete na to, zalyžovať si v Dubaji keď vonku teplomer ukazuje aj viac ako 40°C ? Nič nie je nemožné. Pozývame Vás schladiť sa do príjemných -6°C v komplexi  SKI Dubaj. Nájdete tu hneď niekoľko zjazdoviek, sedačkovú lanovku, snowpark a dokonca aj tradičnú horskú chatu.
Toto všetko je Dubaj – krajina neobmedzených možností. A čo je dobrá správa, svoje služby ponúka aj bežným turistom, ak práve nevlastníte zlatú kreditku. Pri troche šťastia môžete vystihnúť letenky za priaznivé ceny a aj ubytovanie v tejto honosnej krajine Vás nemusí stáť celý majetok.