Netrápte sa hladovkami

Ak ste sa už niekedy v živote snažili schudnúť, viete že to nemusí byť vôbec ľahké. V momente keď začneme držať diétu, máme na nezdravé jedlá trikrát tak väčšiu chuť. Je to prirodzené. Veď zakázané ovocie chutí najlepšie, no a pri diéte je bohužiaľ zakázané takmer všetko okrem ovocia. Niektorí z nás sú schopní kvôli dokonalej postave zájsť aj za hranice bezpečných metód. Jednou z nich je napríklad hladovka. Mali by ste však vedieť, že týmto spôsobom chudnutia môžete skončiť aj na operačnom stole.

deprese
 
Názory na hladovku sú odlišné. Niektorí odborníci v oblasti liečby nádorových ochorení dokonca tvrdia, že hladovka dokáže vyliečiť rakovinu. Vysvetľujú to tým, že nádorové bunky patria k veľmi agresívnym a ak sa na nich použije takýto spôsob, doslova ich za krátku chvíľu vyhladujeme a oni nemajú ako prežiť. Na rozdiel od toho však bunky v našom tele, hladovku dokážu prežiť len s malou ujmou a následne veľmi rýchlo zregenerovať.
 
V niektorých prípadoch môžu byť hladovky vhodné, avšak iba pod dohľadom odborníkov. Ak neviete čo a ako robiť, môžete si veľmi uškodiť. Navyše hovoríme skôr o chorobách, ako sme spomenuli vyššie a nie o obyčajnom chudnutí.
 
Čo robí hladovanie s našim telom
 

  • Ak prestanete prijímať potravu, vaše telo sa začne prečisťovať. Možno si hovoríte, že to je len dobré. Nie je to však úplne pravda. Toxíny totiž doslova zaplavia váš organizmus. Ak neviete ako sa ich účinne zbaviť, môžete sa pokojne i otráviť.

 nápoj

  • Pri dlhodobejšom hladovaní sa vám začne nebezpečne zmenšovať žalúdok. Takisto prestanú správne pracovať vaše črevá a pečeň. Ak by ste sa po čase chceli opäť vrátiť k jedlu, a to sa určite vrátite, môžete mať vážne tráviace ťažkosti.

 

  • Hrozí vám aj trvalá hypoglykémia, teda nízka hladina cukru v krvi. diabetici by vám vedeli rozprávať o tom, p ako nepríjemný stav ide. Sprievodnými znakmi sú napríklad návaly tepla, alebo naopak chladu, chvenie celého tela, neostré videnie a veľmi zlá nálada. V najhoršom prípade môžete upadnúť do hypoglykemického šoku, ktorý môže viesť aj ku kóme.