Nechajte previesť podiel v spoločnosti profesionálov

S podnikaním vedia byť aj nemalé opletačky. Niekedy už jednoducho nechcete pokračovať a potrebujete svoj podiel v spoločnosti previesť. Spoločnosti s ručením obmedzeným sú asi najbežnejšou právnou formou firmy, ktorá sa u nás zakladá. Často sa stáva, že založená firma ani nakoniec nevykonáva činnosť alebo je len takou spiacou princeznou. Či už chcete podobnú spoločnosť zrušiť alebo sa jej jednoducho zbaviť, dá sa to aj prepísaním podielu na profesionálnu firmu, ktorá vás tohto bremena a starostí zbaví. Stačí podpísať zmluvu o prevode podielu a do 5 dní bude váš podiel prepísaný a vy už nebudete spoločníkom.

podpis zmluvy

Prevod obchodného podielu účtovanie

Ďalším prípadom môže byť prevod podielu za účelom jeho odpredaja niekomu inému. Prevod obchodného podielu účtovanie vám už potom zabezpečia vaši účtovníci, ak ich máte. Dôležité je aby zmluva o prevode podielu bola správne vystavaná a aj tu sa môžete obrátiť na agentúru.

notebook a ruka

Nechajte likvidáciu na niekoho iného, preveďte svoj podiel

Ezmluva.sk sa práve podobnými službami zaoberá a vie vám veľmi uľahčiť život. Prevod podielu spoločnosti bez záväzkov, či veľkej činnosti môžete u nich zrealizovať približne za 290€. Zložitejšie spoločnosti s r.o. treba najskôr dôkladne zanalyzovať a následne vám môžu povedať cenovú kalkuláciu na prepísanie podielu firmy, ktorá sa potom už bez vášho účinkovania vo firme bude ďalej likvidovať alebo pôjde do konkurzu. Dôležité je to, koľko starostí a hodín času vám prevedenie podielu ušetrí.

Dohodnite sa so spoločníkmi a preveďte svoje podiely spolu

Pokiaľ by ste sa rozhodli váš podiel v spoločnosti previesť a ste jediným spoločníkom, bude to určite jednoduché a rýchle. Pokiaľ je vás spoločníkov viac a chcete spoločnosť zrušiť všetci jednohlasne, môžete prísť spolu. Určite nájdete riešenie a likvidácia s.r.o. už nebude na vás.