Google mesto čelí čerstvým kontroverziám

V dokumente s 1500 slovami si spoločnosť vytýčila svoje ambície „zlepšiť mestské prostredie“ rôznymi inováciami. Waterfront Toronto, orgán, ktorý rozhodne, či je ponuka úspešná, spochybnil návrhy. Niektorí občania chcú, aby boli plány úplne vyradené.
 
\’Laboratórne potkany\‘
Partnerstvo medzi Sidewalk Labs a Waterfront Toronto bolo oznámené v roku 2017 a plány na revitalizáciu nepoužívanej časti mesta mali byť vzorom pre budúci rozvoj miest.new york.jpg
 
Občania však vyjadrili obavy z toho, že sa stanú „laboratórnymi potkanmi“ a spochybnili motiváciu Sidewalk Labs pri budovaní mesta „z internetu“.
 
Skupina nazvaná jednoducho Blokovať chodník usporiadala stretnutia, aby vyjadrila rastúce znepokojenie nad tým, že obrovská technologická spoločnosť rozhoduje o živote v meste.
 
Vedúci tímu Sidewalk Labs Dan Doctoroff zostal optimistický voči svojim zámerom a povedal, že chce vytvoriť „niečo výnimočné“ na východnom nábreží v Toronte.
 
„Cieľom návrhu je vytvoriť susedstvo budúcnosti správnym spôsobom s ľuďmi v jeho centre as najmodernejšou technológiou a urbanistickým dizajnom, ktorý sa bude rozvíjať dopredu,“ povedal.
 
Master Inovačný a rozvojový plán načrtáva rad inovácií – od tepelných a vyspelých energetických sietí, až po výstavbu drevených stavieb na báze továrne, až po dynamickú sieť mobility s vyhrievanými cyklistickými pruhmi a adaptívnymi semaformi.
 
V otvorenom liste sa však odpoveď predsedu Waterfront Toronto Stephena Diamonda zdala vlažná a tvrdila, že existujú kľúčové oblasti, v ktorých tieto dve organizácie mali „veľmi odlišné perspektívy“.dubaj.jpg
 
To zahŕňalo rozsah plánu, ktorý povedal, že je „oveľa väčší“ ako pôvodný 12-aker (48 500 m2) a jeho návrhy na zhromažďovanie a ukladanie údajov, ktoré povedal, že vyžaduje dodatočné informácie, aby sa zabezpečilo, že sú splnené s platnými zákonmi. Sidewalk Labs povedal, že strávil 18 mesiacov konzultovaním s viac ako 20 000 občanov.