Fotografovanie ako zábava

Snímať fotografie nemusí len profesionálny fotograf. Existuje mnoho ľudí, čo našlo vášeň pre fotografovanie a nepýtajú si za to žiadne peniaze. Čo na fotografovanie potrebujete je fotoaparát, chuť tvoriť a objekt, ktorý chcete snímať.

Azda za najjednoduchší objekt môžeme považovať prírodu. Najjednoduchší v tom zmysle, že sa vám nikdy neotočí chrbtom, nebude sa hanbiť. Prakticky ju môžete fotiť hocikedy a hocikde, stále bude vyzerať inak. Stačí stlačiť spúšť a ide to.

analogové fotografování
Portréty ako spomienky

Pri portrétnej fotografií platí koho fotografujete, nájdite pre neho  vhodné miesto a prostredie. Môžete využiť fotoateliér alebo fotiť ľudí v ich prirodzenom prostredí. Asi nie každý z nás má doma špičkovo vybavený fotoateliér.

Vezmite rodinu na výlet a spravte im niekoľko portrétov. Odfoťte sa pri hrade, rieke, na lúke. Oblečte si zábavne kostýmy a odfoťte sa v nich. Fantázií sa medze nekladú. Pritom sa nielen zabavíte, ale strávite čas s blízkymi.
fotoaparát v rukách dívky
Neskôr keď sa na tie fotografie pozriete vo svojom fotoalbume, pripomenú vám krásne chvíle. Nezáleží na tom, či sa vám daná osoba nepodarila zachytiť najlepšie ako sa dalo. Ide predsa o zábavu a tie spomienky, vďaka albumu plnému fotiek vám ostanú navždy.


Klub fotografov

Ak sa vaša túžba fotiť čoraz viac zväčšuje, je možné prihlásiť sa do rôznych klubov pre amatérskych fotografov. Jedná sa o jednu z možností prezentácie vlastnej tvorby. Členovia si tam často hodnotia a komentujú vytvorené fotografie, učia sa niečo nové, prijímajú kritiku a názory. Autor ako jednotlivec dostane relatívne fundovaný názor, a svoje diela ma možnosť stále zdokonaľovať.
fotografka při práci
Všeobecné kritéria, ktorými sa členovia takýchto klubov a stretnutí riadia, zohrávajú dôležitú funkciu. Týmito kritériami sú umelecké stvárnenie, obsahová hodnota, kompozícia a expozícia.

Odteraz si zapamätajte, že mať pri sebe fotoaparát sa naozaj vyplatí. Nemusíte ho samozrejme nosiť úplne všade so sebou, ale nikdy neviete aká vtipná udalosť sa vám pritrafí a budete ju môcť odfotografovať.