Chcelo by to len kvalitné reproduktory

Na trhu s audiom dnes nájdeme viacero zaujímavých a cenovo výhodných produktov a to od samotných reproduktorov až po kompletné audio či stereo sústavy. U niektorého tovaru cena nedosahuje ani 50 eur. Okrem ceny je však podľa môjho názoru dôležitým faktorom aj prevedenie, výkon a dizajn. Preto by som pri výbere odporučil skombinovať všetky tieto tri faktory + cenu. Každopádne by som však rád dostal do pozornosti ešte jednu myšlienku, ktorú môžete zároveň považovať za dobrú radu.

reproduktory

Nachádzame sa v roku 2018 a teda dobe plnej smartfónov, tabletov, aplikácií, internetu a diaľkových pripojení. Skutočne potrebujeme komplikovanú, drahú a robustnú mechaniku, ktorá navyše disponuje prehrávaním diskov? Vidíte to možno aj sami, že potreba diskov zaniká, respektíve všetky multimédiá vrátane videí a mp3/mp4 súborov máme dostupné v prenosných zariadeniach formou SD karty, poprípade ich nájdeme na Youtube. Touto cestou dnes fungujú multimédiá, ako aj počúvanie hudby, požičávanie diskov je už v podstate retro. Preto si myslím, že nám bohato stačia nové, no kvalitné reproduktory a o zážitok z hudby máme postarané, v podstate o nič podstatné neprichádzame.

reproduktor

K mnohým z týchto moderných reproduktorov sa navyše môžeme pripojiť i bezkáblovo, respektíve na diaľku cez bluetooth. Preto niet divu, že práve reproduktory sú dnes samostatne žiadanou, ako aj vyrábanou a poskytovanou jednotkou, stačí sa len pripojiť. Prenosné reproduktory spravidla disponujú aj USB portom a tak poprípade môžete použiť aj USB kľúč s mp3 súbormi.
Podobne môžeme uvažovať i v podobe PC či multimediálnych centier. Vsadím sa, že tieto zariadenia máte preplnené hudobnými súbormi, poprípade hudbu počúvate online. Stačí tak k počítaču pripojiť kvalitnú sadu reproduktorov, najlepšie aj s basovým subwooferom a kvalitným zážitkom z počúvania si môžete byť istí.