Ako vás obslúžia vo vlaku?

Každý z nás berie do úvahy služby, ktoré navštevujeme za cieľom zlepšiť náš život. Ide najmä o kaderníctva a kozmetické salóny, kde sa o vás postarajú ako o kráľovnú. Do kategórie služieb tiež patria reštaurácia a kaviarne. Za všetky služby však zaplatíme vyššiu sumu, ako keď si niečo zabezpečíme sami. Práve možnosť občerstvenia je v poslednej dobe ostro diskutovaná. A to najmä vo vlakoch našich železníc. Pri preprave cestujúcich na väčšie vzdialenosti by mal prepravca poskytnúť pasažierom možnosť zakúpiť si občerstvenie. Funguje to tak aj v praxi?

vlak
 
Vlaky ŽSR                              Ak čakáte luxusné reštauračné priestory v každom vlaku na našich železniciach, budete sklamaný. Reštauračný vozeň obsahujú najmä súpravy mieriace z Bratislavy smerom do Košíc. Ak teda cestujete niekoľko hodín, môžete čas tráviť v kľudnom vozni pri káve či čaji. Čo sa týka jedla, vybrať si môžete z niekoľkých hlavých jedál či zákuskov. Ľudia často preferujú tento vozeň aj vďaka možnosti voľných sedadiel pri dnešných preplnených vlakoch. Ak sa vám však nechce odísť zo sedadla, v niektorých spojoch vás ponúknu aj v kupé, kde si môžete zadovážiť nápoj, tyčinky či nejakú sladkosť. V osobných vlakoch však takéto vymoženosti budete hľadať márne.   

nádraží
 
Regiojet                                  Súkromný prepravca láka zákazníkov najmä na výhodnejšie ceny a pohodlnejšie služby. Na Slovensku využívame prepravu Regiojetom najmä do Českej Republiky. V najlacnejšej triede síce občerstvenie nemáte, ale inde vás obslúžia priamo na sedadle. Výhodou tohto prepravcu je, že pri nástupe dostanete fľašu minerálky a počas jazdy máte nárok na espresso, cappuccino, latte či čaj zadarmo. Niektorí ľudia dokonca čakajú s nákupom potravín a za výhodné ceny sa najedia práve v Regiojete. Obľúbené sú najmä zákusky ako výborný cheesecake. V obľube sú tiež rýchle sendviče, ale na výber máte aj zo šalátov.