Ako sa vyznať v lakoch na nechty

Podkladové, krycie, magnetické, gél laky, matné, s trblietkami, lesklé,… vyznať sa v množstve druhov lakov na nechty môže byť problematické. Hlavne ak sa v tejto oblasti veľmi nevyznáte.

laky

Druhy lakov na nechty.
Podkladové laky – tieto laky sa nanášajú ako prvé na upravený necht. Zosilnia ho. Necht tak získa väčšiu odolnosť voči zlomeniu. Zároveň tento lak ochráni nechty pred vniknutím farebného laku do rýh nechtu.

  • Podkladový opravný lak slúži na zarovnanie nerovností nechtu. Má ružový nádych a ani ho nie je vidieť na nechte. Vďaka nemu získate rovný necht, na ktorý môžete nanášať ďalšiu vrstvu farebného laku.
  • Krycí lak – nanáša sa na necht posledný. Tvorí najvrchnejšiu vrstvu lakovaných nechtov. Pomocou krycieho laku vydržia vaše namaľované nechty dlhšie. Zároveň im dodá lesk a zabráni olupovaniu laku. Týmto lakom si môžete nechty prelakovať každý druhý deň. Zvýšite tak ich trvácnosť.
  • Laky na nechty – farebné laky na nechty sa nanášajú na podkladové laky. Na trhu nájdete niekoľko druhov rôznych lakov.

nehty
Farebné laky na nechty.

  • Magnetické laky – obsahujú kovové častice, ktoré sa pôsobením magnetu zoradia a vytvoria tak na nechte vzor. Pri kúpe tohto laku si nezabudnite kúpiť aj magnet, pomocou ktorého si vytvoríte vzor.
  • Lak na gélové nechty – tento lak sa nanáša len na gélové nechty
  • Gél lak – gél lak môžete naniesť aj na prirodzené nechty. Jeho výhodou je, že vydrží dlhšie než bežné laky na nechty.
  • Rýchloschnúce laky na nechty – väčšina týchto lakov uschne po nanesení na necht do jednej minúty. Musíte ho ale naniesť na už suchý podkladový lak.
  • Laky s trblietkami – laky, obsahujúce trblietky sú priesvitné. Ak chcete mať trblietky na farebných nechtoch nanášajte ich na suchý farebný lak.

zdobené nehty

Ak sa rozhodnete pre ozdoby na nechtoch môžete si vybrať z rôznych kamienkov, pásikov, alebo nálepiek na nechty.
Kamienky vložte na ešte mokrý farebný lak na nechte, počkajte kým lak uschne a pretrite necht krycím bezfarebným lakom na nechty.
Pásiky a nálepky prilepte na suchý farebný lak na nechte. Poriadne pritlačte a pretrite krycím lakom.
Aby vám nalakované nechty vydržali dlhšiu dobu môžete ich prelakovať krycím lakom 2 – 3 krát.