Aby bol domov skutočným domovom

Kdekoľvek sme, čokoľvek robíme, vždy sa vraciame tam, kde sú naše korene – náš domov. Všetky aktivity, ktoré vydávame, plány, ktoré realizuje, sny, ktoré napĺňame, to všetko podvedome pripravujeme pre základný kameň nášho domova. Lebo len vtedy dokážeme naplno žiť, keď máme, kde hlavu zložiť. Aby však domov bol tým naozajstným domovom,  nesmieme zabudnúť na tieto maličkosti:

domov

Domov je teplo
Rodina hreje na srdci! Deti, rodičia, súrodenci, partneri…. to všetko tvorí teplo domova. Človek je tvor spoločenský. Nechce byť sám. Aj ten najzarytejší starý mládenec túži po tom, aby ho doma niekto čakal. Ak nie ste zadaný, nemáte rodinu, kúpte si aspoň rybičky, ktoré na vás budú čakať, keď sa po namáhavom dni budete vracať domov. Byt na vás  nebude pôsobiť pochmúrne a vy budete mať pocit, že niekto na vás čaká.

Domov je pokoj a úkryt
Dovoľte si schovať sa do perín pred svetom. Napustiť si vaňu a vychutnať si ten božský pokoj a úkryt, ktorý vám vaša domácnosť poskytuje pred svetom. Načerpáte sily na ďalší boj so životnými skúškami a viete, že tu môžete byť sami sebou… Pokoj však treba stále udržiavať, preto nezabudnite na zdravé rodinné vzťahy a dodržiavanie  harmónie.

Domov je útulnosť
Iba v dome, kde sa dobre cítite, viete existovať!  Dbajte preto  na jeho zveľaďovanie, aby ste sa v ňom cítili príjemne aj po rokoch. Nemusíte sa naháňať za každou novinkou do interiéru, aj čistý, udržiavaný byt je vašou vizitkou a robí domov útulným.

Domov je skutočný
Domov je Teritórium. Nie je len vo  vašom srdci, je skutočné. Miesto, kde som pánom JA!  Tu budujete a vytvárate svoj svet a svoje predstavy. Pozor však  na egoizmus, aby ste namiesto budovania základov, nerúcali kameň po kameni.

místonost

 Domov je životný štýl
ÁNO aj domov je životný štýl.  Prispôsobujete si ho svojmu štýlu života a odzrkadľuje váš charakter.  Nesie pečať vášho života!  Fotky, trofeje, zariadenie, štýl stavby, to všetko o vás napovie aj váš domov. Aký obraz o sebe dávate okoliu? Poobzerajte sa okolo seba, váš domov vám to prezradí.