Rýchlo sa s nimi rozlúčte

Chirurgický zákrok, nosenie kompresných pančúch alebo samoliečba? Pozrieme sa na rôzne spôsoby, ako sa zbaviť kŕčových žíl venasum.com. Toto ochorenie nie je príjemným a navyše pri ňom ani nohy nevyzerajú najlepšie. Tak sa do boja pustite čím skôr a dajte kŕčovým žilám zbohom.
Žena v čiernych pančuchách a červených lodičkách sedí na červenom koženom gauči

  1. Chirurgické odstránenie

Prvým spôsobom je chirurgický zákrok. Ten však dnes už nie je úplne najmodernejšou metódou. Navyše sa môže veľmi ľahko stať, že sa vám kŕčové žily po istej dobe vrátia. Mnohí ľudia však ešte stále využívajú chirurgické odstránenie, pretože ide o najstaršie používanú metódu.

  1. Laser

Kŕčové žily sa dajú odstrániť aj pomocou laseru. Túto metódu spomíname z dôvodu, pretože ide o najmodernejšiu spomedzi všetkých, ktoré sa v súčasnej dobe pri liečbe kŕčových žíl využívajú. Ide o absolútny protiklad k chirurgickému odstráneniu, pretože po zákroku vám na nohách neostávajú žiadne jazvy, môžete okamžite začať chodiť do práce alebo pokojne i športovať.

  1. Samoliečba

V začiatočných štádiách si môžete pomôcť aj sami. Samoliečba je téma na dlho. Preto spomenieme len niektoré metódy, ktoré sú aj medzi odborníkmi považované za overené a účinné.

  • Pohyb
  • Špeciálne cviky na kŕčové žily
  • Používanie liečivých mastí, olejov, gélov a krémov
  • Konzumácia potravín na prekrvenie organizmu
  • Užívania niektorých bylinných čajov

Ženské bosé nohy na bielom pozadí

  1. Kompresné pančuchy

Nosenie kompresných pančúch by sme v podstate mohli tiež označiť za samoliečbu, aj keď ide o vec, ktorej sa nevyhnete v žiadnom štádiu ochorenia. Nosiť ich budete musieť pred aj po odstránení kŕčových žíl. Ide však naozaj o spôsob, ako môžete svojim nohám výrazne uľahčiť. Aj keď kompresné pančuchy nie sú veľmi pohodlným kúskom oblečenia, nepodceňuje ich nosenie, a to hlavne pri pohybovej aktivite. Niekedy tieto pančuchy vyzerali veľmi zle. Dnes ich nájdete aj v rôznych módnych vyhotoveniach.