RGB led pásik: Zaujímavá a všestranná forma úsporného osvetlenia

V súčasnosti poznáme skutočne rôzne formy interiérového ako aj exteriérového osvetlenia či podsvietenia. Teda nemusíme si už spravidla predstaviť len obyčajnú žiarovku, ale moderná, ekologická a predovšetkým úsporná technológia LED a internetový trh s osvetlením nám priniesli takisto zaujímavé produkty typu rgb led pásy komplet ledprodukt.sk. Teda áno, zameriame sa hlavne na túto formu trojfarebných svietiacich led pásikov, ktoré moderné http://www.farmarsketrziste.cz/ osvetlenie vykresľujú v dokonale výstižnom svetle.Pokazená žiarovka, porucha.jpg

  • Základom týchto pásikov je dióda LED (Light Emitting Diode), ktorej náklady za pravidelné žiarenie sú minimálne o 80 % nižšie, než tomu bolo pri užívaní starých žiaroviek. Takisto sa stretnete s ich nerušeným a zároveň tichým chodom, okamžitým rozžiarením po zapnutí a za zmienku určite stojí tiež dlhšia životnosť.

Túto formu RGB pásikov je možné využiť aj ako skvelú dekoráciu pri plánovaní párty alebo večierkov, no možností ich využitia je v skutočnosti oveľa viac. Môžu slúžiť tiež ako podsvietenie a pokiaľ vás zaujíma predpona RGB, ide o skratku Red, Green, Blue, čo je vlastne označenie troch farieb, s ktorými môžete v prípade týchto pásikov vzájomne operovať a tvoriť tak zaujímavé efekty. Konkréte ide o červenú, zelenú a modrú farbu žiarenia. K pásikom sa dá spravidla dokúpiť diaľkový ovládač a efekty sa tým pádom dajú meniť na diaľku, prakticky šikovne a kedykoľvek. LED pásy, kotúč.jpg
Bolo by však na mieste, aby sme spomenuli aspoň niekoľko známych foriem využitia:
Známou formou využitia rgb led pásikov je ich umiestnenie na kuchynskú linku, čím získame praktické osvetlenie pri varení a práci s potravinami.
Týmto spôsobom je ale možné osvetliť tiež kúpeľňu. Výnimku však netvoria ani skrinky, knižnice, dokonca ani schody a schodisko.
Ako podsvietenie ich môžete využiť v prípade vašej TV, monitora, ale tiež akvária. Ocenia ich aj „autičkári“, ktorí môžu podsvietiť tuning alebo tiež interiér svojho vozidla.