Kto sa postará o vašich blízkych?

Služby, ktoré ponúkajú firmy či iní ľudia využívame čoraz viac. Pri dnešnom rýchlom tempe života nestíhame všetko čo by sme chceli a preto zveríme starostlivosť o naše deti či psov do rúk niekomu ďalšiemu. Takmer vždy ide o ľudí, ktorí majú daný obor vyštudovaný alebo majú certifikát z kurzu. Najmä opatrovanie detí a starých ľudí využívame dnes najčastejšie.

dítě
 
Au-pair           Au-pair služby sú veľmi populárne najmä v štátoch ako Anglicko či Španielsko. V letných mesiacoch, kedy rodičia pracujú a deti majú v škole prázdniny, nastáva problém, s kým a kde ostanú. Veľa dievčat zo Slovenska cestuje v letných mesiacoch do zahraničia práve za týmto účelom. Tento trend sa dostáva už aj na Slovensko. Ide o opatrovanie detí, v rodinách, ktoré sú pracovne vyťažené a pri deťoch nemá kto ostať. Je to dobrá pracovná príležitosť pre mladé dievčatá, ktoré si chcú privyrobiť.
 
Opatrovanie  Ak sa chcete živiť opatrovaním nemôžete začať len tak. Najčastejšie odchádzajú ženy do Rakúska, kde sa starajú o starých, osamelých ľudí, alebo pomáhajú ťažko chorým ľuďom. Práve preto sú podmienky pre túto prácu prísne a každá žena, ktorá vykonáva takúto profesiu, by mala prejsť aspoň niekoľko mesačným kurzom.    Ak takúto službu potrebujete, obráťte sa radšej na oficiálnu firmu, ktorá zamestnáva vyučených zamestnancov.

sourozenci
 
Venčenie         Pre ľudí so psíkom je tu tiež služby starostlivosti o domácich maznáčikov. Najmä počas dovolenkovej sezóny je množstvo majiteľov zúfalých. Odložiť psa alebo mačku na týždeň nie je jednoduché. Preto s začínajú vytvárať spoločnosti, ktoré sa vám postarajú o maznáčika v čase dovolenky. Na výbere osoby, ktorej zveríte váš poklad do starostlivosti si dajte dobre zamerať. Buď vyhľadáte psí hotel, odkiaľ vám budú posielať fotografie počas celého týždňa, alebo si najmete súkromnú osobu, ktorá sa takémuto biznisu venuje pravidelne.