Krúžky v ranom veku

Hoci je pre niektoré matky bežné, že dávajú svoje deti na rôzne krúžky už v škole, nie každý detský psychológ by s nimi súhlasil. Deti sa totižto majú hlavne hrať. Prvý školský rok je pre dieťa plný nových dojmov a nových zážitkov. Každé dieťa je iné a práve preto by sme k nim mali aj individuálne pristupovať. Niektoré zvládajú školu úplne v pohode. Nemajú problém so žiadnou úlohou, okamžite si zvyknú na to, že odteraz to jednoducho bude inak. Niektoré deti naopak protestujú proti všetkému. V škole im to ide oveľa pomalšie, možno ste z toho svojho doslova nervózna, pretože mu niečo nejde. Takým deťom by ste mali nechať nejaký ten rok len na to, aby si zvykli na školu. Netlačte ich do niečoho, kde sa nebudú cítiť komfortne a z čoho budú vystresované. Nepomôže to ani im a ani vám. Ale čo vymyslieť deťom, ktoré školu zvládajú úplne v pohode a s prehľadom?

kinder
 
Tanečný krúžok
Tancovanie je naozaj perfektné, pretože každé dieťa sa tam môže vyblázniť, čo sa týka pohybu, ale zároveň sa aj niečo naučí. Väčšinou vždy záleží na učiteľovi či učiteľke, no mnoho detí tanec miluje, takže je to niečo, čo si skutočne užijú.
 
Šport
Športovanie akéhokoľvek druhu je pre dieťa naozaj prospešné. Hlavne pre to hyperaktívne, ktoré potrebuje vybiť svoju nadbytočnú energiu. V tomto však určite nechajte vaše dieťa, aby sa samo rozhodlo, ktorý šport by chcelo robiť a ktorému by sa chcelo venovať. Je pekné, že zo svojho syna chcete mať vrcholového športovca, ale spýtajte sa najprv jeho.

dívka
 
Hudobný nástroj
Toto je vec, ktorú deti buď milujú, alebo nenávidia. Teória, neustále cvičenie je niečo, čo deťom po čase môže spôsobiť traumu. Preto si dávajte veľký pozor na to, do čoho ich vlastne nútite. Je veľmi ťažké rozoznať či je z toho dieťa vystresované, alebo sa mu jednoducho nechce a vymýšľa.
 
V každom prípade dajte vášmu dieťaťu vždy možnosť voľby. Nerozhodujte za neho a nekompenzujte si nevyriešené veci z detstva.