Cvičenia na zvýšenie testosterónu podporia vašu erekciu

Podpora erekcie môže prebiehať rôznymi spôsobmi. Jedným z nich je aj ten správne zvolený pohyb. Poznáme viacero cvičení, ktoré majú priamy vplyv na zvýšenie tvorby tohto mužského hormónu v tele.
Muž v boxerských rukaviciach boxuje.jpg
Pravidelnosť a dôslednosť je základom

Cviky, ktoré môžu napomôcť tvorbe testosterónu vo vašom tele, by sme mohli označiť za akúsi kombináciu aeróbnych a silových cvičení. Ak chcete, aby sa želaný efekt, teda zlepšenie potencie, dostavil čo najskôr, musíte sa pohybovať pravidelne a dostatočne dlho. Denne by ste týmto cvičeniam mali venovať minimálne štyridsať minút. Ak sa stane, že vám to nedovolia pracovné povinnosti alebo nadmerná únava, či dovolenka, snažte sa pohybovať aspoň minimálnu dobu, počas ktorej je to možné. To znamená, že i desať minút intenzívneho pohybu je viac ako žiadny pohyb.

Intenzívne a na doraz

Ako sme naznačili už vyššie, cviky na zvýšenie mužského hormónu, sú niečím medzi aeróbnymi a silovými cvičeniami. Podstatou je to, že svoje telo musíte doslova týrať. Konkrétne cviky si preto môžete, viac – menej, zostaviť podľa seba. Základom je však to, aby ste cvičili v jednom bloku, a to do úplného vyčerpania. Ide teda o intenzívny silový tréning, pri ktorom si musíte spotiť aj ponožky.Muž pláva v plaveckom bazéne.jpg

Pohybové aktivity, pri ktorých cvičíte dlhšiu dobu, no s menšou záťažou, naopak hladiny testosterónu výrazne znižujú.

Najvhodnejšie cviky na podporu tvorby testosterónu:

  1. Klasický sed – ľah
  2. Kľuky
  3. Beh na mieste
  4. Skákanie cez švihadlo
  5. Výskoky z kľaku
  6. Cvičenie so záťažou

Jeden príklad intenzívneho tréningu pre mužov, môže vyzerať nejako takto. V tomto prípade ide o cvičenia bez záťaže. Cvičiť však môžete pokojne i s činkami alebo iným závažím. Pokiaľ preferujete skôr športy, ako je beh, plávanie alebo cyklistika, vyvarujte sa dlhým tratiam. Behajte rýchlo, no krátko. To isté platí aj o ostatných podobných športoch.